Fény: A Tillandsiák a félárnyékot szeretik. A tűző napsütést nem. Nálam keleti ablakban vannak, kb. 11-ig délelőtt éri őket a fény.
Hő: Én 18-21 fok között tartom őket télen, nyáron éppen amennyi van. Nyáron kitehetőek a szabadba, de csak árnyékba-félárnyékba.
Víz: A locsolást én spricceléssel oldom meg. Soha nem áztatok. Nyáron naponta, ha nagy meleg van, akkor bőségesen fújok rájuk esővizet. Ahogy hűl az időjárás, úgy csökkentem a fújás gyakoriságát, ez 20-25 fokban már csak heti 2-3 fújást jelent, de amikor télen minden nap megy a fűtés, akkor naponta, 2-naponta nagyon keveset fújok rájuk, és heti 1-szer jól befújom őket. Persze ilyenkor is érdemes vigyázni a vízzel, hiszen kirohadásra hajlamosak lehetnek. Jól csepegtessük le őket, vagy vigyázzunk, hogy a „bulbásabb” fajták levelei között ne maradjon meg a víz. Egy Argentea tipusú növéy vékonyka levelei sokkal hamarabb kiszáradnak, mint például, egy Bulbosa, vagy Circinata. Az utóbbiaknak álhagymájuk van, ami azt jelenti, hogy az alsó része a leveleknek egy gumószerű egységet képez, amiben vizet tudnak tárolni. Ezeket a fajtákat sokkal kevesebbet kell „locsolni”.
Táp: Én az orchideákról megmaradt élesztős vizet beteszem a fújós palackomba, és azzal fújom le őket, ilyenkor kicsit jobban „eláztatom” mindet, vagy marhatrágyát teszek a vízbe.
Talaj: Nem igényelnek talajt. Nálam mindegyik egy fára, vagy parafára mohával van felkötözve, de akár egy képkereten, vagy üveggömbben is tarthatjuk őket.
Kártevők: Kártevők őket is megtalálhatják, de nagyon kevés kártevőre érzékenyek. Legalábbis nálam nem gyakori rajtuk, illetve még nem is volt. Én mindig fújok rájuk, amikor a többi növényemre is a Neem olaj+Káli szappan keverékből.